12 ingrediente naturale pentru a curata aproape orice!

Oricine vrea o casa curata, dar curat in zilele noastre inseamna mai mult decat fara mizerie si noroi. Mai inseamna fara chimicale potential toxice. „Curatati” actiunile voastre de curatenie prin renuntarea la produsele comerciale si toxice in favoarea celor facute in casa. Cu aceasta lista de cumparaturi cuprinzand produse deCiteste mai multe

Cum îți petreci timpul liber acasă?

Dacă în această perioadă îți petreci timpul acasă mai mult decât ai dori, iată câteva ponturi pregătite pentru tine despre cum să te încarci cu energie pozitivă și cum să ai parte de o ședere cât mai plăcută în propria locuință, indiferent dacă stai de nevoie sau de plăcere. IataCiteste mai multe

Voluntariat. Începe Curățenia de Primăvară 2020 în Grădina Botanică din București

Asociația Team Work organizează în luna martie „Curățenia de Primăvară în Grădina Botanică”, ediția a 15-a. Evenimentul se va desfășura pe parcursul a trei weekenduri: 7-8, 14-15 și 21-22 martie 2020, în Grădina Botanică „Dimitrie Brândză” a Universității din București. „Curățenia de Primăvară” se adresează tuturor persoanelor cu vârsta deCiteste mai multe

Curatenia de primavara. Strategie in zece pasi

O casă curată este o casă frumoasă, iar curățenia de primăvară din casă poate fi calea cea mai bună prin care să combați și să previi depresia de primăvară pentru că o casă dezordonată este una din primele cauzele care pot duce la depresie. În plus mișcarea și efortul peCiteste mai multe

Curatenia de primavara in emotii

Ce este frumos la primavara este ca ea vine cu mult pozitivism, multa energie si cu noi planuri de viitor. Totodata, primavara este anotimpul in care natura alege sa renasca, an de an, si sa dea sansa unui nou inceput pentru toate. Pe langa aceste aspecte, anotimpul aduce cu elCiteste mai multe

Ministrul Mediului avertizează: România va rata ţinta de 50% pentru reciclarea deşeurilor la finele anului şi vom plăti penalizări

România va rata țintele asumate pentru 2020 privind ratele de reciclare pentru deșeurile municipale de 50% şi va plăti penalizări până la remedierea situaţiei, a declarat Costel Alexe, ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor la Conferinţa Circular 7, organizată de Green Report. Reciclam oficial doar 13%, iar aproape 70% aruncăm laCiteste mai multe